איך לקרוא מידת צמיגים

כל מי שמחזיק רכב זקוק לטפל בו וחלק מהטיפול ברכב הוא דאגה לצמיגים. לצמיגים יש חלק משמעותי בבטיחות של הרכב. כמובן, כל מי שמחזיק ברכב יכול להגיע מדי פעם למוסך או לגלות תקלות שונות אך עם כל התיקונים והדאגה לרכב חלק מרכזי שיש לקחת בחשבון כאשר בודקים את הבטיחות של הרכב הוא הצמיגים. צמיגים שחוקים, צמיגים שאינם תואמים או צמיגים שאינם מכוונים כהלכה הם אסון נוסע על הכביש ויכולים לפגוע בנוסעי הרכב ובנהגים האחרים על הכביש. צמיגים לא ראויים מפחיתים את יכולת האחיזה על הכביש, יכולים לגרום ל"ריקוד" כשהכביש חלק ולהוביל לתוצאות חמורות. לכן, חשוב לבדוק מדי תקופה את הצמיגים וגם להיות בעלי ידע עליהם
   

המידה של הצמיגים

ישנם סוגים שונים של צמיגים אשרמתאימים לרכבים מסוגים שונים. לכן חשוב לדעת איך לקרוא מידת צמיגים ואיך לזהות כי הצמיגים אשר מוצעים לנו באמת מתאימים לרכב. על להבין כמה חשוב איך לקרוא מידת צמיגים חשוב להסתכל על הצמיג ולראות שישנם סימנים שונים שיכולים להיות רלוונטיים עבורנו בבחירתו או בבדיקה שלו. המידות של הצמיגים צריכות להיות על פי התקן כאשרישנם שני סימונים, הסימון האמריקאי והסימון ששאר העולם עושה בו שימוש. ראשית יש לבחון כי המידה של הצמיג מתאימה לרכב.

מידות באותיות

התשובה לשאלה איך לקרוא מידת צמיגים עוברת דרך האותיות הלועזיות. בכל מקרה ובשני הסימונים אנו רואים את אותיות הא"ב הלועזיות כאשר בסימון אמריקאי האות A מסמלת את קוטר הצמיג באינצ'ים, האות B מייצגת את הרוחב של הצמיג באינצ'ים, האות C מייצגת את גודל הגלגל באינצ'ים והאות R מסמנת לנו שהצמיג הוא רדיאלי.