הסבר כללי על צמיגים לרכב שלכם

מעוניינים לבחור צמיגים לרכב שלכם? אתם לא לבד. מידי שנה במדינת ישראל, לפחות כשליש מן הנהגים, מבצעים רכישה או תיקון לצמיגי הרכב שלהם. מדוע הדבר נדרש? בעיקר בשל תקלות שונות בצמיגים, או פשוט שחיקה טבעית של הצמיגים הקיימים, בפרט ברכבים מדגמים ישנים יחסית מטבע הדברים. הנה כמה הסברים כלליים אשר כדאי להכיר בנושא של צמיגים, אשר מן הסתם וודאי יאפשרו לכם לבחור אותם בצורה טובה יותר.

מידע שתמיד מועיל

  • הגודל לא קובע - האם שמעתם פעם את הטענה שככל שהצמיג גדול יותר - כך הרכב יוכל להאיץ יותר? אם כך - מישהו לא סיפר לכם את האמת. בחירת צמיגים לרכב לא צריכה להיות לפי הגודל (בהנחה שחשוב לכם להגיע למהירות גבוהה יותר). יש צמיגים קטנים וגדולים כאחד, שיכולים להגיע למהירות משימה מאד. אז מה כן משפיע? בעיקר סוג הסוליה שמרכיבה את הצמיג, ומידת השחיקה והדיוק שלה. כמו כן, הגודל לא משפיע אף על אחיזת הכביש שלכם - וגם כאן הדבר תלוי בסוג הסוליה.


  • קוד המהירות - איך נדע מהי המהירות המהירה ביותר שהרכב יכול להגיע אליה? הדבר תלוי לא פעם בצמיג. על צמיגים לרכב יש תמיד קוד מסוים שמורכב ממספרים ומאותיות. יש לשים לב לאות, שכן ככל שהאות היא מאוחרת יותר ב - ABC, כך הצמיג יכול להגיע למהירות גבוהה יותר - ויש לא מעט טבלאות באינטרנט שמראות מהי המהירות האפשרית.


  • עומס - כשבוחרים צמיגים לרכב כדאי גם לשים לב ליכולת ההעמסה המקסימלית שלהם. יש לזכור שהצמיגים צריכים לסחוב את המשקל של הרכב, ויש לראות שכל צמיג יכול לעמוד בעומס לא רק של משקל הרכב אלא גם ציוד שיועמס עליו - וכמובן גם את יושבי הרכב.

לבחור אצלנו הכל

 מתבלטים באשר לבחירת צמיגים לרכב? פנו עדו היום לפנצ'ריית סופר צמיג נהור בע"מ - המקום שבו יחכו לכם כל סוגי הצמיגים, וכמו כן שירות מקצועי לתיקון הצמיגים.