טיפים בנושא סוגי צמיגים

 יש עשרות סוגים של צמיגים, ולא תמיד קל לבחור את הצמיג המתאים עבור הרכב. בהתחשב בעובדה שהצמיג הוא אחד הרכיבים החשובים ביותר ברכב שלנו, סוגי צמיגים הם ללא ספק נושא הדורש התייחסות רצינית ומורכבת.בעת בחירה בין סוגי צמיגים כדאי להגיע אל פנצ'ריה מקצועית, ולהתרשם מההבדלים בין היצרנים, המידות והעיצובים. מעבר לכך, יש לבחור את הצמיג על פי הוראות היצרן המופיעות בספר הרכב. הצורך בהחלפת צמיגים מתעורר לאחר תאונת דרכים, תקר או בלאי. חשוב מאוד להקפיד על החלפת צמיגים בזמן, ולהימנע בכל מקרה מנסיעה עם צמיגים שחוקים וקרועים.כך תדעו כיצד לבחור את הצמיג המושלם עבור הרכב שלכם  

להלן טיפים בנושא סוגי צמיגים על פי קטגוריות שונות:

א. מבנה הצמיג – היכרות עם מבנה הצמיג תחסוך עבורכם שורה ארוכה של דילמות. הטיפ המרכזי הוא לדעת שכל צמיג מתחלק לשלושה חלקים עיקריים: סוליה, דופן ושפה. בדקו האם הצמיג הוא נטול אבוב פנימי, ומה המבנה שלו. דעו כי צמיג דיאגונלי מורכב מחגורות אלכסוניות, בעוד צמיג רדיאלי בנוי בצורה של חגורות רוחבויות. הצמיגים הרדיאלים נפוצים יותר כיום, ולכן חשוב לברר את מחיריהם.

ב. חומר הצמיג – אי אפשר לבחור בין סוגי צמיגים מבלי להתייחס אל חומרי הגלם מהם הם עשויים. בהקשר הזה כדאי לתת טיפ לגבי ההבדל בין החומרים עצמם. יש חומרים המתאימים רק עבור שכבות צמיג מסוימות, אולם ההרכב המדויק בדרך כלל אינו נחשף על ידי היצרן. החומרים העיקריים המשמשים בתעשיית הצמיגים הם ניילון, ריון, פלדה וארמיד (סיבי קוולר).

ג. אחיזה – בחרו צמיג על פי יכולת האחיזה שלו בכביש. הטיפ הוא לזכור שלגודל הצמיג אין משמעות לגבי האחיזה בסיבוב. הפקטור המכריע הוא החומר ממנו עשויה הסוליה. בדקו את החומר הזה, ואל תתביישו לשאול את המכונאים לגבי הבדלים בין החומרים בצמיגים המוצעים לכם.

ד. מידות – ההבדלים בין צמיגים באים לידי ביטוי גם במידות. חשוב לבדוק את ההשפעה של המידות החדשות על הרכב, ולחשב גם את הנפח הכללי. בנוסף, זכרו כי המהירות המירבית המותרת לצמיגים מוטבעת על הדופן בסמוך למידה, ומהווה למעשה חלק ממנה.

ה. עומק החריצים – זהו פרמטר משמעותי בבחירה בין צמיגים שונים. זכרו כי עומק החריצים בצמיג חדש משתנה בין יצרן ליצרן ובהתאם לסוג הצמיג. כל היצרנים חייבים לשים אינדיקטורים לבלאי של הסוליה, והם מופיעים בדרך כלל לרוחב הצמיג.

הטיפ האחרון לגבי סוגי צמיגים קשור לאחסנה והזדקנות. לא מומלץ לנסוע על צמיג שגילו מעל 6 שנים, ללא קשר לסוגו או ליצרן. בעת אחסון של צמיגים החדר חייב להיות חשוך, יבש, קריר ומאוורר היטב. אסור להביא את הצמיגים במגע עם דלקים, שמנים או כימיקלים. הקפידו על הטיפים הללו, ותוכלו ליהנות מהצמיגים לאורך שנים רבות.