סכנות בטיחות שנובעות מפרונט לא מכוון

לא כל הנהגים מבינים את החשיבות של כיוון פרונט ברכב, ולכן אינם מבצעים כהלכה את הפעולות הנדרשות. במילים פשוטות ניתן להסביר כי הכיוון מתייחס אל זווית המתלה של הרכב. המטרה של הכיוון היא להשיג זווית מדויקת בה נפגשים הצמיגים הקדמיים של הרכב עם פני השטח בכביש. נקודת המפגש הזו חיונית למען בטיחות הנסיעה ומניעת תאונות דרכים. יש סוגים שונים של כיוונים וכל מוסך צריך לאתר את המידות המדויקות אשר נקבעות בהתאם להוראות של יצרן הרכב.
כיוון פרונט איכותי מבטיח נסיעה מוגנת ויציבה ברכב. פרונט לא מכוון מהווה סכנה בטיחותית משמעותית, יכול לגרום להתהפכות, ומקשה על הנהג את השליטה ברכב. בנוסף, פרונט לא מכוון מהווה סכנה גם עבור הנהגים האחרים. נהג שנוסע ברכב עם פרונט לא מכוון לא יכול לעלות על כביש מהיר או לבצע נסיעות ארוכות.

מתי כדאי לגשת למוסך?

על מנת למנוע את סכנות הבטיחות אשר נובעות כתוצאה מפרונט לא מכוון, יש לפנות אל מוסך העוסק בשירות מן הסוג הזה. חשוב לזהות את הזמן המתאים עבור פנייה אל המוסך, ולא לדחות את הטיפול. יש מספר סיטואציות המחייבות כיוון פרונט באופן מיידי:

א. רעידות בהגה – נהג אשר חש רעידות ותנודות מהירות בהגה צריך לבצע כיוון פרונט. הרעידות מתעוררות בדרך כלל במהלך נסיעה במהירות בינונית, אך במקרים קיצוניים הן מופיעות גם בנסיעות איטיות. הרעידות לא חייבות להיות תוצאה של פרונט לא מכוון, אולם יש צורך הכרחי בבדיקה מקצועית על מנת לגבש מסקנות ולהחליט על תיקון.


ב. תאונה – כל רכב שעובר תאונה חייב להיכנס למוסך על מנת לעבור שורה ארוכה של בדיקות. בין הבדיקות הללו מתבצע כיוון פרונט, וזאת בעיקר כאשר הצמיגים של הרכב פוגעים במדרכה. תיקונים הקשורים לציריה הקדמית או לגלגלים מחייבים גם הם כיוון בעזרת מכונות מיוחדות.
ג. הגה קל או קשה – ההגה הוא האינדיקטור הטוב ביותר עבור הצורך בכיוון של פרונט הרכב. נהגים צריכים להיות קשובים להגה, להרגיש בשינויים ולהגיב במהירות. חשוב לציין כי סכנות בטיחות הנובעות מפרונט לא מכוון קיימות בכל סוגי הרכבים, ללא יוצא מן הכלל, וללא קשר לגיל הרכב. זו טעות לחשוב כי הכיוון נדרש רק ברכבים ישנים הנמצאים על הכביש שנים רבות.


ד. צמיגים שחוקים או בלאי של הרכב – צמיגים שחוקים מהווים סכנה חמורה לנהגים. הם גורמים למאמץ יתר של הרכב, עשויים להביא להחלקה ופוגעים באיזון. מעבר לכך, הצמיגים השחוקים מוציאים את הזוויות מאיזון ולכן מחייבים כיוון מחדש.


כל סכנות הבטיחות הנובעות מפרונט לא מכוון יכולות וצריכות להימנע באמצעות פנייה אל מוסך מקצועי. במוסך סופר צמיג-נהור בע"מ מתמחים בטיפול בצמיגים ומזמינים אתכם להצטרף אל קהל הלקוחות. בואו להתייעץ איתנו ותוכלו לקבל הצעת מחיר משתלמת על כיוון פרונט ושירותי רכב שונים.