מידע שכדאי להכיר על צמיגים

כולנו מכירים אותם ורואים בהם חלק בלתי נפרד מהרכב שלנו - אבל מה בעצם התפקיד הממשי של צמיגים, ומדוע חשוב בכלל לדאוג לתקינות שלהם? אחרי הכל, הצמיגים לא היו מאז ומעולם. למעשה, בעולם הרכב, הצמיגים הם המצאה שקדמה רק במקצת לכלי הרכה הממונעים, ומקורם הוא בסוף המאה ה19. עם זאת, אין ספק שהמצאת הצמיגים היא זו שסייעה ליצור כלי רכב ממונע - שללא צמיג איכותי, כלל לא היה יכול לתפקד.   

כמה עובדות מפתיעות על צמיגי הרכב

  • למה צריך צמיגים? - שאלה מצוינת. הצמיגים ברכב הם אלו שמאפשרים לנו קודם כל לשלוט בצורה טובה יותר על הרכב. לא לחינם הותקנו הצמיגים הראשונים עוד בכרכרות - שכן התברר כי בעזרתם, אפשר לשלוט בצורה טובה יותר על הפניות של הרכב. כיום כשמדובר על כלי רכב שמגיעים למהירות גבוהה - הצמיגים הם אלו שנותנים את היציבות בכביש, מאפשרים לבצע פניות חדות, עצירות, להאיץ, וכל זה כשהרכב אוחז היטב בכביש.


  • לחץ אוויר - לכל צמיג יש לחץ אוויר משלו, כאשר בספר הרכב, תוכלו לקרוא על הלחץ המתאים. יש לדאוג תמיד שלחץ האוויר יישאר תקין ולא יעלה או ירד באופן קיצוני. לחץ אוויר גבוה מידי עלול להביא כמובן לפיצוץ בגלגל. עם זאת, המקרה הנפוץ יותר, של לחץ אוויר נמוך בצמיגים גורם לאחיזת כביש פחות טובה, בעיות בבלימה, ופניות בעייתיות מאד- כך שמדובר על מפגע בטיחותי. לכן, חשוב לשמוע על לחץ אוויר תקין בצמיגי הרכב.


  • תקלות בצמיגים - חשוב מאד להבין כי צמיגים תקולים, עלולים להיות בעייתיים מאד. הם יכולים לגרום סטיות רציניות מאד ברכב, ואף להתפוצץ במהלך הנסיעה. חשוב מאד להשתמש תמיד בצמיגים במידה הנכונה שמתאימה לרכב, ולשים לב למידות שכתובות על דופן הצמיגים, במידה ואתם צריכים להחליף צמיגים.

ההשקעה שמשתלמת תמיד

אם תפנו עוד היום לפנצ'ריית סופר צמיג נהור, תוכלו למצוא את כל סוגי הצמיגים באשר הם, וכמובן ליהנות משירותי התיקון המקצועיים במקום, והכל במחירים נוחים ובאחריות מלאה.