פנצ'ריה, או מוסך צמיגים הוא המקום לקבל בו שירות החלפת גלגל לאחר גילוי פנצ'ר בגלגל, ואת כל יתר השירותים הניתנים בתחום הגלגלים והצמיגים. חשוב לזכור, כי מוסך לצמיגים מעניק שירותים רבים מעבר להחלפת צמיגים כגון: תיקון וכיוון פרונט, מכירת צמיגים וג'נטים מכל הסוגים ולכל הרכבים, בדיקות לחץ אוויר וניפוח בחנקן, התקנת מערכות TPMS למדידת לחץ אוויר בצמיגים, בדיקות חורף לצמיגים, שירותי חילוץ והחלפת צמיגים בשטח וכיוצא באלה.

שירות החלפת גלגל ניתן במוסך או על ידי ניידת שירות, במקרה ואתם לא מסוגלים לעשות זאת בעצמכם. כל הרכבים מגיעים עם ערכה להחלפת גלגלים, ויש ללמוד לעשות בה שימוש. השימוש בערכה זו מיועד לאנשים לא מקצועיים על מנת להחליף את הגלגל המקולקל עד להגעה למוסך, כדי להתקנו ולהחליפו בחדש.

החלפת גלגל

בין אם אתם עושים זאת בעצמכם או על ידי איש מקצוע, שירות החלפת גלגל כולל את השלבים הבאים:
ראשית יש לבחור מקום נוח להחלפת הגלגל. איזור שאינו מסוכן מבחינת התנועה על הכביש, ושמאפשר שימוש נוח בכלי העבודה. בנוסף חובה ללבוש אפוד זוהר בכל פעם שמחליפים גלגל או שיוצאים מהרכב לבדיקת הגלגלים.

לאחר בחירת המקום יש לבצע אתה פעולות הבאות:1.יש להרים את מעצור היד ולשים משולש אזהרה במרחק הקבוע בחוק.
2.יש לאתר את הצמיג עם הפנצ'ר, ולשים מעצורים לכל יתר הגלגלים.
3.יש להוציא את הגלגל הרזרבי ממקומו ואת כלי העבודה.
4.יש לפתוח את כיסוי הגלגל.
5.יש למקם את הג'ק מתחת לרכב בקרבת הגלגל המקולקל במקום המיועד לכך.
6.יש להבריג את האומים המצמידים את הגלגל לתושבת הגלגל, ולהשאירם על הברגים עד להרמת הרכב עם הג'ק.
7.יש לשחרר את האומים מהברגים ידנית, ולאחר מכן להוציא את הגלגל מהתושבת שלו, ולהניחו בצד הרכב.
8.יש למקם את הגלגל הרזרבי על התושבת, ולהבריג את האומים בחזרה באופן ידני עד הסוף.
9.יש להוריד את הרכב חזרה לכביש, ולהדק את האומים בעזרת המפתח שבו פתחתם אותם.
10.יש להוציא את הג'ק מתחת לרכב, ולהחזיר את מכסה הגלגל למקומו, ואת הכלים ואת משולש האזהרה למקומם יחד עם הגלגל המפונצ'ר.

לסיכום

לאחר פעולות אלה תוכלו לנסוע בבטחה למוסך צמיגים, על מנת שיתקנו את הצמיג המפונצ'ר, או לחילופין לעשות החלפת גלגל או צמיג בחדשים. במוסך ייעצו לכם האם הצמיג הניזוק יכול לחזור לפעילות לאחר התיקון, או שמוטב להחליפו בחדש. בכל מקרה על המוסך להחזיר את הגלגל החדש או המתוקן, ולהחליפו בגלגל הרזרבי ששימש עד להגעה למוסך הצמיגים.

מוסך סופר צמיג-נהור עומד לשירותכם בכל תקלה שיש לכם עם גלגלי או צמיגי הרכב. גם אם נתקעתם באמצע הדרך, ואתם לא יכולים או יודעים להחליף גלגל יגיע איש מקצוע מטעם המוסך לעזור לכם. מוסך סופר צמיג-נהור ממוקם באיזור התעשייה תלפיות בירושלים, והוא ידוע כמוסך אמין ומקצועי היכול לטפל בכל סוגי הצמיגים של כל סוגי הרכבים הקיימים במהירות, במקצועיות ובמחירים נוחים.