צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

החלפת גלגל

 

טיפים להחלפת גלגל


ההתמודדות היחידה עם תקר היא החלפת גלגל. מומלץ לבצע את ההחלפה בתור פתרון זמני ולמהר למוסך מורשה לצורך החלפה לגלגל קבוע. הגלגל החלופי הנמצא ברכב יעיל רק למספר מצומצם ומוגבל של קילומטרים. יחד עם זאת, הוא בהחלט יכול לעזור כאשר הרכב מתחיל לרעוד בשלחור בצמיג ואוויר שבורח במהירות.

התקנה של הגלגל הרזרבי פשוטה מכפי שנהוג לחשוב וניתן לבצע אותה גם באמצע הדרך. במידה ומדובר בפעם הראשונה בה אתם מתנסים בהחלפת גלגל, כדאי מאוד שתציבו את כללי הבטיחות בראש סדר העדיפויות. יש ללבוש את האפוד הזוהר לפי החוק, להדליק את אורות המצוקה ולהשתמש בערכה לשעת חירום שנמצאת בכל רכב. במקביל, חשוב לזכור להרים את בלם היד ולהשתדל להעביר את הרכב למשטח ישיר. הקפדה על הכללים הללו תאפשר לכם להתנהל בנינוחות ולבצע החלפה יעילה ובטוחה.

 
 
החלפת גלגל
 
 
 
החלפת גלגל בפנצ'ריה
 
 
 
 

שלבים בהחלפה בטוחה

 

אלו השלבים העיקריים בדרך להחלפה בטוחה של הגלגל ברכב:

1. הוצאת הגלגל הרזרבי – בדקו שהגלגל הרזרבי תקין ויש בו לחץ אוויר מתאים. הוציאו אותו מהרכבו קרבו אותו אל הגלגל התקול.

2. הוצאת אומים והגבהה – עליכם לבצע שחרור קל של האומים לפני הגבהה של הרכב. את השחרור ניתן לבצע עם מפתח הברגים הייעודי בלבד. מנגד, ההגבהה היא כמובן על בסיס ג'ק הממוקם קרוב לגלגל התקול.

3. שחרור והברגה מחודשת – לאחר שחרור של כל האומים והגבהה של הרכב ניתן להוציא את הגלגל התקולו להחליף בגלגל רזרבי. ההברגה המחודשת קריטית לבטיחות הנסיעה שלכם ויש להשקיע בה.

 
לאחר החלפת גלגל יש לשמור על נסיעה במהירות של עד 80 קמ"ש בלבד. שנית, רצוי לפנות בהקדם אל פנצ'ריה ולזכור כי נסיעה עם גלגל חלופי אסורה על פי חוק, יכולה לסכן אתכם ועלולה גם לפגוע ברכבים אחרים.