צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

החלפת גלגל

 

טיפים להחלפת גלגל

 

 
ההתמודדות היחידה עם תקר היא החלפת גלגל. מומלץ לבצע את ההחלפה בתור פתרון זמני ולמהר למוסך מורשה לצורך החלפה לגלגל קבוע. הגלגל החלופי הנמצא ברכב יעיל רק למספר מצומצם ומוגבל של קילומטרים. יחד עם זאת, הוא בהחלט יכול לעזור כאשר הרכב מתחיל לרעוד בשלחור בצמיג ואוויר שבורח במהירות. התקנה של הגלגל הרזרבי פשוטה מכפי שנהוג לחשוב וניתן לבצע אותה גם באמצע הדרך.

במידה ומדובר בפעם הראשונה בה אתם מתנסים בהחלפת גלגל, כדאי מאוד שתציבו את כללי הבטיחות בראש סדר העדיפויות. יש ללבוש את האפוד הזוהר לפי החוק, להדליק את אורות המצוקה ולהשתמש בערכה לשעת חירום שנמצאת בכל רכב. במקביל, חשוב לזכור להרים את בלם היד ולהשתדל להעביר את הרכב למשטח ישיר. הקפדה על הכללים הללו תאפשר לכם להתנהל בנינוחות ולבצע החלפה יעילה ובטוחה.

תחזוקת רכב מבוססת בין היתר על החלפת צמיגים. בגלל שהצמיג הוא המרכיב היחיד אשר מחבר את הרכב אל הכביש, זה קריטי לתחזק אותו ברמה גבוהה. באמצעות תחזוקה טובה ואיכותית של הצמיג, ניתן לשפר את אחיזת הכביש. בטווח הבינוני, המשמעות של החלפת צמיגים ותחזוקה נכונה שלהם היא גם מניעת בלאי, חיסכון בהוצאות, שמירה על ערך הרכב ובאופן כללי ערך מוסף עבור הנהגים.

 
החלפת גלגל
 

 

באיזה רכבים צריך להחליף צמיגים?

 
הטעות הנפוצה מבלבלת בין "החלפת גלגל" לבין החלפת צמיג. בעוד רק לעיתים רחוקות מאוד, אם בכלל, יש צורך להחליף את הגלגל – ברוב המקרים מתבצעת החלפה של הצמיג בלבד. את ההחלפה של הצמיג מבצעים על גבי הגלגל הקיים, תוך כדי התאמה לסוג הדגם ולדרישות היצרן. באופן עקרוני, המשמעות היא שהצורך בהחלפת צמיגים חייב להיות ברור גם לבעלי רכבים פרטיים, גם למי שנוהג על משאיות או אוטובוסים וגם למי שיש בבעלותו כלי רכב דו גלגלי כגון אופנוע, קטנוע וכן הלאה.
 

 

כל כמה זמן מחליפים צמיגים?

 
התדירות של החלפת צמיגים נקבעת על פי סוג ועוצמת הבלאי. ככל שנוהגים מהר יותר על הרכב, כך הבלאי של הצמיג מואץ. אבל אם נוהגים על פי המהירות המותרת בחוק, לא אמורים להגיע למצב שבו מחליפים את הצמיג בתדירות גבוהה יותר מאשר אחת ל-4-5 שנים. בנוסף, חשוב להיות ערניים לצורך בהחלפת גלגל מצד אחד ובצורך בהחלפת צמיג מצד שני.
 

 

איך יודעים שצריך לבצע החלפת גלגל או החלפת צמיג?

 
יש כמה סימנים שיכולים להעיד על כך שהגיע הזמן להחליף את הצמיג. ראשית, ניתן לזהות את סימני השחיקה על הצמיג ואת זה שכבר אין חריצים שמאפשרים לנקז את המים והנוזלים מהכביש. שנית, אפשר לקבל אינדיקציה לצורך בהחלפת צמיג בעת מבחן הרישוי השנתי. בגלל שאי אפשר לעבור טסט בלי צמיגים תקינים, זה גם המועד שבו רוב האנשים מגלים שהגיע הזמן לבצע החלפה. בכל הנוגע לגלגל כולו, ההנחיות על ההחלפה בדרך כלל יגיעו מטעם נציגים של המוסך שבו בוחרים לבצע את הטיפולים השוטפים ברכב.
 

 
החלפת גלגל בפנצ'ריה
 

 

איפה מחליפים צמיגים וגלגלים?

 
השאלה המתבקשת היא אל מי אפשר לפנות על מנת לרכז את כל השאלות והשירותים החשובים תחת קורת גג אחת. בשביל לעשות את זה, חשוב מאוד לבחור גורם מקצועי שאיתו ניתן להתייעץ. באמצעות התייעצות עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום, אפשר לדעת מראש מה התדירות המומלצת עבור החלפת הצמיג ומה עושים אם מגלים צורך בהחלפת הגלגל.
 

 

איך בוחרים את הצמיג או הגלגל?

 
גם החלפת גלגל וגם החלפת צמיגים צריכים להתבצע בראש ובראשונה על פי הנחיות היצרן. היצרן של הרכב הוא זה שקובע למשל את הקוטר של הצמיג שאותו מותר להרכיב על הגלגל, את לחץ האוויר ואת תדירות התחזוקה וההחלפה. אם רוצים ליישם את הנחיות היצרן באופן מקצועי, פונים אל מוסך שזו ההתמחות שלו.
 

שלבים בהחלפה בטוחה

 

 
אלו השלבים העיקריים בדרך להחלפה בטוחה של הגלגל ברכב:

1. הוצאת הגלגל הרזרבי – בדקו שהגלגל הרזרבי תקין ויש בו לחץ אוויר מתאים. הוציאו אותו מהרכבו קרבו אותו אל הגלגל התקול.

2. הוצאת אומים והגבהה – עליכם לבצע שחרור קל של האומים לפני הגבהה של הרכב. את השחרור ניתן לבצע עם מפתח הברגים הייעודי בלבד. מנגד, ההגבהה היא כמובן על בסיס ג'ק הממוקם קרוב לגלגל התקול.

3. שחרור והברגה מחודשת – לאחר שחרור של כל האומים והגבהה של הרכב ניתן להוציא את הגלגל התקולו להחליף בגלגל רזרבי. ההברגה המחודשת קריטית לבטיחות הנסיעה שלכם ויש להשקיע בה.


 
לאחר החלפת גלגל יש לשמור על נסיעה במהירות של עד 80 קמ"ש בלבד. שנית, רצוי לפנות בהקדם לפנצ'ריה ולזכור כי נסיעה עם גלגל חלופי אסורה על פי חוק, יכולה לסכן אתכם ועלולה גם לפגוע ברכבים אחרים. אם חשוב לך לבצע את ההחלפה של הצמיג או הגלגל באופן מקצועי, סופר צמיג-נהור בע"מ כאן בשבילך.