צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בחירת צמיגים

 
האם חשבתם על הנקודה הבאה: בחירת צמיג עשוי להיות הצעד הבטיחותי ביותר למען הנוסעים ברכבכם?

בקרוב אתם אמורים לגשת למבחן הרישוי השנתי עם מכוניתכם. כמו בכל שנה, ולמרות שהרכב שלכם עוד לא בן חמש, אתם חוששים. אין לכם הסבר אמיתי, מה כל כך מפחיד בתהליך הקצר הזה. אולי זה חוסר ניסיונכם במצבים כאלה, או הידע הקלוש שלכם בתחום הטכני בכלל וברכב בפרט.

כמו בכל שנה, הצמדתם את הטיפול השנתי לטסט, כדי להבטיח שהרכב תקין. אתם מבקשים לעשות בדיקה מיוחדת לפני מבחן רישוי לרכב, שבמסגרתה ייבדקו הבלמים, מכלולי ההגה, התאורה הקדמית והאחורית, כולל האיתות ואורות הערפל, המגבים, פליטת המזהמים וכמובן בדיקת הצמיגים.

אחרי הבדיקה המקיפה, חוזרים אליכם מהמוסך כדי לעדכן אתכם בממצאי הבדיקה – הרכב תקין כמעט לגמרי, יש רק בעיה אחת, חייבים להחליף את הצמיגים. מאז שרכשתם את הרכב מהיבואן, עדיין לא החלפתם את הצמיגים, ומעל ארבע שנות נסיעה על הכביש נתנו אותותיהם: יבשים מדי והחריצים כבר לא בעומק הדרוש של שני מילימטרים מינימום. עכשיו רק נותר לכם לבחור חדשים.
 

 

בחירת צמיגים באופן נכון - מרכיב בטיחותי מן המעלה הראשונה

 
 
הגלגלים הם בעצם המפגש של הרכב עם הכביש, ולכן הם הופכים להיות אחד המרכיבים החשובים ביותר לבטיחות הרכב. המשמעות היא, שצמיג לא תקין עלול לגרום לאסון אמיתי. צמיג שיתפוצץ בכביש מהיר, עקב לחץ אוויר לא מספק או עקב סדקים משמעותיים, יכול לגרום להתהפכות של הרכב או אובדן שליטה.מעבר לבטיחות, יש גם היבט כלכלי: צמיג איכותי, שמור ומנופח כראוי, מאפשר נסיעה חלקה יותר והתנגדות חלשה יותר של הכביש. כך, הרכב מתאמץ פחות והחיסכון בדלק עשוי להיות משמעותי ביותר.
 
 
 
מגוון גדול של צמיגים
 
 
 
 

מותג או לא מוכר?

 
החלפת צמיגים יכולה להיות עסק לא זול. עם זאת, ברגע שצריך להחליף, אין אפשרות להתחמק מכך. יש כיום מגוון גדול, ישראליים ובינלאומיים, ביניהם מותגים מוכרים ביותר וכאלה שאינם מוכרים. חלקם מיוצרים באירופה, חלקם מיוצרים במזרח הרחוק ויש גם כאלה המיוצרים בישראל. הבחירה בין מגוון הצמיגים צריכה להיות כזו שתבטיח לכם נסיעה איכותית, שיעשו את העבודה ולאורך זמן.
 

יש כמה כללים חשובים לבחירת נכונה:

 
  • הצמיגים צריכים להיות חדשים, ורצוי שגיל הייצור שלהם יהיה פחות משנה.
  • יש להתאים את גודל הצמיג לגלגל על פי הוראות היצרן, וכך גם את לחץ האוויר בו.
  • רצוי לרכוש צמיגים בעלי מוניטין ולא כאלה ללא שם מוכר לחלוטין.
  • רצוי שכל צמיגי הרכב יהיו זהים, אבל גם אם אין צורך בהחלפת הארבעה, יש לדאוג שעל אותו סרן, קדמי או אחורי, יהיו אותם צמיגים ובני אותו גיל.
 
כדי לחסוך את ההתלבטויות ולעזור לכם בבחירת צמיגים נכונים עבור רכבכם, פנו אל סופר צמיג – נהור בע"מ. מגוון רב של צמיגים איכותיים עומדים לרשותכם, וצוות מיומן שידאג להחליף ולאזן את הגלגלים לפי הצורך.