צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שמירה על צמיגי הרכב

 
החשיבות העצומה של צמיגי הרכב
לא הרבה אנשים יודעים עד כמה חשובים צמיגי הרכב לבטיחות בכביש. הצמיגים מהווים תפקיד הרבה יותר חשוב מאשר לאפשר לרכב לנסוע על הכביש אלא מקנים לו יציבות רבה, שומרים עליו 'דבוק' לכביש בזמן סיבובים חדים וכמובן נותנים לו את האפשרות לנסוע כמעט בכל פני שטח, כולל במשטחים רטובים או סלעיים. צמיגי הרכב יכולים להיהרס באופן פתאומי אפילו ממסמר קטן שהיה מונח בכביש השכונתי אך מעבר לתיקון פנצ'ר יש כמה דברים שתוכלו לעשות כדי לשמור עליהם.

 

כמה עצות חיוניות לשמירה על צמיגי הרכב

 
 
 
  • השלב החשוב ביותר כדי לשמור על צמיגי הרכב בצורה טובה ככל הניתן היא למלא את הצמיגים לפי דרישת יצרן הצמיגים ודרישת הרכב. כל רכב שוקל אחרת מהשני ובמידה ואתם נוסעים עם עוד אדם אחד או עם רכב מלא, מילוי האוויר יהיה שונה. במידה והצמיג יהיה מלא יותר מידי הוא עלול להתפוצץ ולא ליצור את החיכוך הדרוש לעצירה נכונה. במידה ולא יהיה אוויר כנדרש, החיכוך יהיה גדול והצמיג יכול להתחמם עד לפגיעה קשה בדפנותיו.
 
 
 
 
 
שמירה על צמיגי הרכב
 
 
 
 

  • מלבד מילוי אוויר נכון חשוב לנסוע בצורה נכונה. אין סיבה לשחוק את הצמיגים בסיבובים חדים, ודאי לא על קרקע מסולעת כמו אדמת כורכר. חשוב מאוד לא להאיץ בצורה מסוכנת כיוון שמלבד הסיכון שבהאצה כזו עם ירידה בזמן התגובה, הגלגלים עצמם מתחככים בצורה קיצונית בכביש ובכך תוחלת חייהם יורדת.

  • אופן הנהיגה משפיע מאוד על חייהם של הצמיגים ומלבד האצה או פניות חדות, אפילו פסי האטה יכולים לפגוע בהם. כשמגיעים לפסי האטה חשוב להאט ולעבור אותם בצורה הנכונה כיוון שכל הרכב נפגע, מהצמיגים ועד בולמי הזעזועים ואפילו השלדה של הרכב במקרה ומדובר בפס האטה גדול. גם בלימות חזקות ומרובות פוגעות בצמיגים כיון שהחיכוך משפיע עליהם גם בהאטה.

 

החלפת צמיג במידת הצורך

 
אנשים רבים עושים את הטעות הנפוצה ביותר והיא לנסוע עם הצמיגים עד שהם יעשו בעיות. במצב כזה אנחנו מעמידים את עצמנו בסיכון כיוון שבסופו של דבר כל צמיג יכול להתפוצץ ואז אנחנו נהיה בצרות צרורות באופן פתאומי. חשוב לבדוק את הצמיגים לפחות אחת לכמה חודשים וכמובן לבדוק את תאריך הייצור שלהם. אחרי נסיעות מרובות החריצים שבצמיגים, אלו שאחראים ליצור חיכוך מירבי עם הכביש, מתמלאים ולא מקיימים את עבודתם, ודופן הצמיג נשחקת ונהיית דקה יותר. בדיקת תקינות צמיגים היא חובה לא רק לנהגי משאיות ואוטובוסים אלא גם לבעלי רכבים פרטיים.

 

לא לשכוח לבדוק את הגלגל הרזרבי

 
גם אם תנסו לשמור על הצמיגים בצורה הטובה ביותר אתם בסופו שלדבר תצטרכו להחליף אותם. צמיג לא יכול להישאר שימושי ובטוח לנצח ותמיד חשוב לבדוק גם את הגלגל הרזרבי שיעזור לנו בשעת חירום, בעת בדיקת תקינות כל הגלגלים. הגלגל הרזרבי חשוב לא פחות ובמידה ואם הוא לא יהיה תקין, בעת פנצ'ר הנהג יהיה בבעיה חמורה.
צמיג שנשמר לאורך זמן הוא צמיג איכותי ואמין ממיטב היצרנים בעולם. אנחנו בסופר צמיג נהור בע"מ עומדים לשירותכם בכל נושא של החלפת צמיג ותיקון פנצ'ר, איזון גלגלים וכל מה שהרכב שלכם צריך. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.