צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

10 טיפים לשמירה על הצמיגים

 
הצמיג שלכם יכול להיות נקודת התורפה של הרכב ולמרות שהוא נראה לכם בעל תפקיד די בסיסי, התפקיד הזה כה חשוב עד שצמיג לא תקין יכול לגרום לנסיעה לא ישרה או להחלקה בסבירות גבוהה יותר. הצמיגים שלכם צריכים שתדאגו להם וזה הזמן לעבור על כמה טיפים חשובים שכולכם צריכים להכיר.

 

10 טיפים שיעזרו לכם לשמור על הצמיגים:

 
 
  • חשוב לבדוק את הצמיגים אך גם לבדוק את כל שאר החלקים שקשורים לצמיגים. יש לבדוק את מכלול ההגה, יש לבדוק את המתלה הקדמי וכמובן את בולמי הזעזועים. כל אלו משפיעים בסופו של דבר על הצמיגים בעצמם ותקלה בהם יכולה לגרום לשחיקה מוגברת של הצמיג.

  • חשוב לבדוק את לחץ האוויר המדויק שהצמיג צריך וצריך לזכור כי לחץ האוויר משתנה לפי מיקום הצמיג וכמות הנוסעים והמטען ברכב. לכל צמיג יש את לחץ האוויר שהיצרן קבע בכל מצב ולכן חשוב לבדוק זאת בצורה מדויקת ולא בערך, כי בערך הוא מתכון לאסון.

 
 
  • בדקו את הצמיגים באופן ויזואלי ואל תהמרו רק לפי ההרגשה. בסופו של דבר הבדיקה הוויזואלית תהיה החשובה ביותר כיוון שכך תוכלו לבדוק את החריצים של הצמיגים. החריצים הם אלו שמונעים החלקה ומוציאים את המים שנכלאים מתחת לצמיג בנסיעה בכביש רטוב ולכן חשוב לבדוק שהם עדיין עמוקים, כי אם לא, צריך להחליף את הצמיג.

  • שני צמיגי הסרן חייבים להיות שווים ולכן חשוב לבדוק זאת על ידי מדידת המידות. אין להתקין על אותו ציר צמיג מסוג שונה בשום פנים ואופן וזו טעות חמורה שלא כולם מכירים.
 
 
 
 
 
צמיגי רכב תקינים
 
 
 
 
  • בעת רכישת צמיג חדש תמיד תקפידו לקבל תעודת אחריות וכך תימנעו מעלויות נוספות בהמשך, והרבה כאבי ראש.

  • וודאו שהצמיגים שנרכשים מסומנים בתו תקן בין לאומי ומתאימים לרכב שלכם. אל תיקחו זאת כמובן מאליו.

  • צמיגים משומשים לא מומלץ לרכוש. הצמיגים בלויים יותר ואין עליהם אחריות והם לא שווים את המחיר הזול שאתם משלמים.

  • אם כבר החלטתם לרכוש צמיגים משומשים משיקולים כספיים, תוודאו שיש עליהם אחריות ואפילו תדרשו אותם, ושיציין בהוכחות ברורות מה סוג הצמיגים, מתי נקנו, מה המידות שלהם וכולה.

 
  • תחליפו את הצמיגים כל 5 שנים. אל תחשבו שהם יהיו טובים לנצח כי בסופו של דבר אם תיתקעו באמצע הדרך זה יעלה לכם יותר. את גיל הצמיג אפשר למדוד לפי 4 הספרות שמופיעות עליו כאשר שתי הספרות השמאליות מראות באיזו שנה יוצר הצמיג, ושתי הספרות הימניות באיזה שבוע באותה שנה.

  • זה שיש לכם רכב חזק וגדול זה לא אומר שהצמיגים יכולים לשרוד בשטח. יכול להיות שאחרי שתצאו מכביש עפר והרכב ייסע צורה טובה תחשבו שלא קרה שום דבר אך למעשה הרכב יסבול מבלאי גדול ולכל הפחות בדקו את הצמיגים לאחר מכן ותיסעו לאט.

 
אנו בסופר צמיג נהור בע"מ כאן לשירותכם לכל בעיה בצמיגים. צריכים להחליף את הצמיג? הצמיג נראה לכם שחוק? תפנו אלינו ואנו נהיה שם כדי לייעץ, לטפל וכמובן לחדש את הצמיגים לנסיעה בטוחה ונעימה!